Today: 04 May 2024 RU UA EN
About Contacts
Become a member of Ukrainian integrated system of technology transfer Publish technological profile
Technologies

Deep processing of flax stems

Індентифікаційний номер: П53 Offers
Опубліковано: 24 September 2012 Кінцева дата: 05 March 2023
Країна: Україна

Пропонується технологія поглибленої переробки стебел льону олійного для отримання нових целюлозовмісних речовин і матеріалів із стебел соломи льону олійного.


Ключові слова:

Льон олійний, солома льону олійного, тресту льону олійного, луб, волокно льону олійного, целюлоза, папір, пелети, композити, альтернативні джерела палива.


Опис пропозиції

На основі систематизованих наукових досліджень вирощування, збору і переробки льону олійного була сформульована гіпотеза про те, що льон олійний є цінною сировиною для отримання целюлозовмісних інноваційних речовин і матеріалів: целюлози, високоякісного паперу, композиційних матеріалів і паливних пелет. Це призвело до розробки способів для виробництва нових матеріалів. За результатами цих досліджень отримані патенти України на спосіб отримання котоніну і спосіб отримання целюлози з волокна льону олійного, виготовлені експериментальні зразки композиційних матеріалів, паперу, а також зразки паливні пелет.
      Наукові експериментальні дослідження свідчать про те, що волокно льону олійного є високоякісною швидко оновлюваною целлюлозовмісною сировиною для виготовлення нових льоновмісних матеріалів.

Тип технології

Процес

Сфера застосування

Целюлозно-паперова, суднобудівна, авіаційна промисловості та автомобілебудування, а також в сільське господарство, текстильна та хімічна промисловості.

Технічні та економічні переваги

Наукова новизна:
- Вперше на основі визначення хімічного складу соломи льону олійного доведена можливість одержання целюлози, композиційних матеріалів і пеллет;
- Визначені фізико-механічні показники якості нових матеріалів за відповідними міжнародними та вітчизняними стандартами.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Макетний зразок
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Автори зацікавлені у спільній подальшій розробці, промисловому випробуванні та впровадженні даної технології.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017